Vi opdaterer vores hjemmesidedesign for at forbedre oplevelsen på vores hjemmeside.

Årets konfirmander 2021

 Følgende konfirmeres lørdag den 5. juni 2021 kl. 9.30 i Sct. Nicolai Kirke, Aabenraa
 af sognepræst Eva Wiwe Løbner

Matthias Bjerre Bak, Fladholm 40; Mia Christiansen, Rødekrovej Vest 20; Rise Hjarup; William Munk Jørgensen, Egemosen 6; Aske Møgelvang Kirkegaard, Tøndervej 213; Alessandra Sanchez Kjær, Fuglsang 11; Didde Sofie Meldgaard, Nymøllevej 28; Mads Peder Meldgaard, Nymøllevej 28; Arezoo Mohebi, Kongensgade 22, Stollig;

Følgende konfirmeres lørdag den 5. juni 2021 kl. 12.30 i Sct. Nicolai Kirke, Aabenraa af sognepræst Eva Wiwe Løbner

Jonas Alexander Hende Puggaard Sejrup, Myrkærvej 23, Bolderslev;

Følgende konfirmeres søndag den 6. juni kl. 10.00 i Sct. Nicolai Kirke af sognepræst Jørgen Jørgensen

Anastacia Ilsen, Færgevej 57, 6430 Nordborg

Følgende konfirmeres lørdag den 12. juni 2021 kl. 9.30 i Sct. Nicolai Kirke, Aabenraa
af sognepræst Eva Wiwe Løbner

Jes Chippendale Christiansen, Løgumklostervej 203; Emma Ravn Damsgaard Hansen, Tøndervej 215A; Alexander Sven Bosack Boyum Johansen, Hjelmrode 90; Josefine Thorsted Jensen, Engvej 30; Clara Pedersen Thuesen, Tøndervej 253; Laura Tietje, Granholm 5A; Laura Maria Hansen Tønder, Callesensgade 21B;

Følgende konfirmeres lørdag den 12. juni kl. 11.00 i Sct. Nicolai Kirke af sognepræst Jørgen Jørgensen

Victor Snedker Heisz Hansen, Fjordvej 9. 6200 Aabenraa
Kristine Blomberg Schlaikjer-Petersen, Hjelmrode 82. 6200 Aabenraa
Emma  Mehlsen, Sejersholt 6. 6200 Aabenraa
Naja Eskelund Jacobsen, Fjordløkke 30. 6200 Aabenraa
Marius  Lyst, Fjordvej 76. 6200 Aabenraa
Benjamin Qvist Kristiansen, Flensborg Landevej 9. 6200 Aabenraa
Jesper Martinussen Hilke, Troldkær 6. 6200 Aabenraa
Katrine  Døssing, Præsteskoven 23. 6200 Aabenraa
Villas Dustin  Dittmann, Fjordvej 10. 6200 Aabenraa
Alberte Duus Jensen, Fjordløkke 99. 6200 Aabenraa
Hanna Marie  Rønne, Frueløkke 115. 6200 Aabenraa
Jeppe Emil Vilmer Vilhelm Nielsen, Slotsgade 14 A, 1 tv., 6200 Aabenraa

Følgende konfirmeres lørdag den 12. juni kl. 12.30 i Sct. Nicolai Kirke af sognepræst Jørgen Jørgensen

Bertram Christian Nørager Rasmussen, Farverhus 116. 6200 Aabenraa
Johanne Bendix Jønsson, Jørgensgård 45A. 6200 Aabenraa
Smilla Bao  Rasmussen, Bag Hjelm 2. 6200 Aabenraa
Lasse Emil Hauritz Boisen, Jørgensmaj 8. 6200 Aabenraa
Sif  Mortensen, Forstalle 46. 6200 Aabenraa
Thea Gam Bender Jørgensen, Farverhus 174. 6200 Aabenraa

Følgende konfirmeres den 12. juni kl. 11 i Sct Jørgens Kirke af sognepræst Thomas Nedergaard

Bjørn  Hohmann
Frederik  Bager
Juliane Møller Houlind
Mathilde Kjeldgaard Nielsen
Stella Søberg Petersen
Marie Wind Gellert
Axel Guy Schmidt Whelan
Noah Stengaard Andersen
Mikko Søndersø Lassen
Alberte Hjort Jensen
Mikkel Outzen Hammer
Smilla Marie  Lillesøe
Linea  Carstens
Dicte-Marie  Faber
Gustav Møller Radik
Eigil Colin Urfe Top
Hannah Svan Sørensen
Susanne  Friedrichsen
Maren Thorning Viereck
Valdemar Lillelund Boisen

Følgende konfirmeres i Høje Kolstrup kirke den 12. juni af sognepræst Tine Baarts Andsager:

Kl. 9.30:

1. Mathias Andreas Riisom Andersen
2. Valdemar Anker Birker
3. Christian Jessen
4. Mikkel Larsen
5. Emilie Vendelbo Madsen
6. Casper Holm
7. Julie Raun Petersen Nielsen
8. Jakobine Amalie Thomsen

kl. 10.30

1. Mathilde Christiansen
2. Lasse Næsby Hansen
3. Felix Lønborg Lasch
4. Sophia Lind-Kunstmann
5. Jakob Birkemose Nielsen
6. Noah Elias Bøtchier Petersen
7. Amalie Hansen Svenson

kl. 11.30

1. Mathilde Møller Carstens
2. Marko Overbeck Christiansen
3. Maja Gad Hansen
4. Solvej Juul
5. Evelyn Rosengård Alexandrovno Mulvad Leisner
6. Silke Elia Eberhard Nielsen
7. Bovonlak (Enoy) Sukhato

Kl. 13.00

Lukas Peglau

Følgende konfirmeres søndag den 13. juni kl. 9.30 i Sct. Nicolai Kirke af sognepræst Jørgen Jørgensen

Jonas Krogh Stokbro, Skovbakken 43. 6200 Aabenraa
Sarah Rosenberg Mølgaard, Borgmesterløkken 15. 6200 Aabenraa
Jessica  Mørcke, Hjelmrode 22. 6200 Aabenraa
Magnus Noah  Rerup, Skovbakken 19. 6200 Aabenraa
Marie  Christensen, Hjelmrode 40. 6200 Aabenraa
Mads Voigt Eriksen, Skovfennen 9. 6200 Aabenraa
Jonas Emil  Rerup, Skovbakken 19. 6200 Aabenraa

Følgende konfirmeres søndag den 13. juni i Skt. Jørgens Kirke af sognepræst Tine Baarts Andsager

Kl. 10.00:

1. Louisa Daus-Petersen

2. Stefani Højland Hansen

Deutsche Konfirmationen 2021 in der Sct. Nicolaikirche Apenrade Sonntag, 20. Juni, 10 Uhr

Emmelie Jordt Venø, Apenrade
Cecilie Amanda Elmeskov Gormsen, Apenrade
Thea Schnuchel, Apenrade
Sebastian Alnor Lund Olsen, Apenrade       

Følgende konfirmeres søndag den 27. juni kl. 10 i Høje Kolstrup Kirke af sognepræst Eva Wiwe Løbner

Katrine Grinder Bennhøft, Petersborg 53;